Laser Diodowy skuteczna depilacja owłosienia

Laser to wynalazek drugiej połowy XX wieku, który okazał się przełomem w świecie techniki i zajął poczesne miejsce w medycynie. Stosowany jest do usuwania zmian chorobowych i defektów kosmetycznych, takich jak przedwczesne oznaki starzenia, przebarwienia czy znamiona skórne.

Sama nazwa laser to skrót od pierwszych liter procesu, który w tłumaczeniu na język polski oznacza wzmacnianie światła przez wymuszoną emisję promieniowania. W kosmetologii jest on używany w celu footoodmładzania i stymulacji skóry. Promienie laserowe działają regulująco na proces rogowacenia naskórka, pobudzają produkcję kolagenu, mogą rozjaśniać plamy posłoneczne, ułatwiają drenaż limfatyczny czy wreszcie przyczyniają się do uruchomienia procesów naprawczych. Ich działanie zależne jest od rodzaju lasera, czasu naświetlania, długości fali czy mocy urządzenia. Duże znaczenie ma również fakt, że laser umożliwia precyzyjne dozowanie i kontrolę dawkowanej na skórę energii. Wiązka promieniowania laserowego jest monochromatyczna i ukierunkowana.pionn

Swoją reaktywność na działanie promieniowania skóra zawdzięcza obecnym w niej chromatoforom, które charakteryzują się zdolnością do pochłaniania promienii o określonej długości fali. Są nimi melanina i hemoglobina, a także woda i białko. To one, w procesie selektywnej fototermolizy pochłaniają ukierunkowaną energię. Dzięki temu zjawisku dochodzi do zniszczenia jedynie niepożądanej strukury, bez uszkadzania pozostałych.

Na zasadnie selektywnej fototermolizy oparty jest również proces laserowego usuwania owłosienia. Tu najważniejszym chromatoforem jest zawarta we włosach melanina, która doskonale pochłania fale promieniowania o długości charakterystycznej dla laserów aleksandrytowych, diodowych i neodymowo – yagowych. Na skutek podgrzewania melaniny dochodzi do niszczenia komórek macierzystych, co hamuje wzrost włosa. Kilkukrotne przeprowadzenie zabiegu ma na celu zniszczenie wszystkich komórek macierzystych w mieszku włosowym. Aby uzyskać ten efekt, włos musi być poddawany zabiegowi kiedy znajduje się w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. W tej fazie bowiem we włosie znajduje się najwięcej melaniny, co znacznie potęguje oddziaływanie promieniowania. Zabiegi powinny być przeprowadzane w dstępach dostosowanych do cyklu wzrostu włosa. Trzeba pamiętać, że na różnych obszarach naszego ciała długość faz jest różna, dlatego inny będzie odstęp w depilacji owłosienia twarzy, a inny np. na udach. Jest to również uwarunkowane cechami osobniczymi.

Zwykle 10 -14 dni po zabiegu włosy zaczynają samoistnie wypadać. Po pierwszych zabiegach po kilku tygodniach część włosów odrasta, jednak jest ich już zdecydowanie mniej, a każde następne naświetlanie ilość tą minimalizuje. Zabiegi powtarza się tak długo, aż uzyskamy zadowalający efekt, zatem u jednej klientki może to nastąpić po 3- 4 sesjach, a u innej dla trwałego efektu koniecznie będzie wykonanie 6-8 zabiegów. Po pół roku od przeprowadzenia serii można mówić o trwałym efekcie.

Trzeba pamiętać, że ze względu na aktywność melaniny, idealny kandydat do fotoepilacji to osoba o jasnej skórze i ciemnym owłosieniu. Klienci z włosami bardzo jasnymi lub siwymi zwykle nie uzyskają zadawalających efektów.


Do zabiegu klient powinien się odpowiednio przygotować m.in:

- poprzez rezygnację z usuwania owłosienia innego niż maszynką do golenia na około 1 miesiąc przed zabiegiem.

- 3 dni przed zabiegiem zgolić owłosienie

- Należy również zrezygnować na ten czas z opalania.  Przeciwwskazania:

- Nie mogą z niego korzystać kobiety w ciąży, osoby posiadające w ciele metalowe implanty czy rozrusznik serca,

- osoby z zaburzoną krzepliwością krwi czy stosujące leki zmniejszające krzepliwość.

- dermatozy zakaźne,

- niewyrównana cukrzyca,

- obszar aktywnych zmian łuszczycowych, nowotwory i guzy,

- skłonność do powstawania bliznowców,

- przyjmowanie leków i innych substancjifotouczulających,

- osoby chore na bielactwo i epilepsję.

Do przeciwwskazań czasowych należy:

- terapia izotretinoiną, świeża opalenizna i stosowanie samoopalaczy, aktywna opryszczka,

- niektóre zabiegi złuszczające i zabiegi medycyny estetycznej oraz antybiotykoterapia.

 


 


Uwaga!
Nowa lokalizacja salonu:
ul. Nowomiejska 5A